Радио Милева
трета среќа

Пристигна принова: Се породи Шехерезад, а еве кое име го доби бебето (фото)

Пристигна принова: Се породи Шехерезад, а еве кое име го доби бебето (фото)

Турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете, пишуваат турските медиуми.

Имено, турската актерка роди девојче,а името за наследничката го одбраа уште кога го чекаа второто дете. Меѓутоа, тогаш добија момче.

Турскиот пар одбра нивната ќерка да се вика Лејла што е често име на нашите простори,

Бергузар и Халит се во брак од 2009 година, а покрај Лејла ги имаат и синовите Али и Хан. За третата бременост Бергузар дознала на снимањето на серијата „Кнали Јаји“.

фото: Профимедиа/инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева