Радио Милева

Принцот Хари се скрал со својот брат и тоа поради сопругата Меган Маркл!

Принцот Хари се скрал со својот брат и тоа поради сопругата Меган Маркл!
фото:инсатграм

Кралското семејство постојано е под лупа на јавноста, а се вели дека избувнала нова расправија меѓу браќата, токму поради своите сопруги, а тоа ја изненади јавноста.

Една вечер, откако Кејт и Вилијам ги испратиле децата да спијат, Хари почнал со својот говор, што целосно ги шокирало војвотката и војводата од Кембриџ.

Целиот проблем започна затоа што тој тврди дека семејството не ја поддржува доволно неговата сопруга Меган во јавност, откриваат извори на палатата за странските медиуми.

фото:инсатграм

За време на расправијата, Меган, наводно, седела до Хари со „камен“ израз на лицето. Кејт и Вилијам кажале дека немаат проблем да и дадат поголема поддршка на Меган, а Кејт според наводите на медиумите, следниот ден отишла кај нив со букет цвеќе.

Фактот е дека Меган и Хари се иселија од палатата Кенсингтон во „Фрогмор Ктиџ“, а обвинувањата дека односите меѓу војводите се лоши се сè почести.

Останати вести од Радио Милева