Радио Милева
прв трејлер

Принцот Хари се плашел дека Меган Маркл ќе има иста судбина како неговата мајка (видео)

Принцот Хари се плашел дека Меган Маркл ќе има иста судбина како неговата мајка (видео)

Пристигна првиот трејлер за документарната серија на Нетфликс за Меган Маркл и принцот Хари, а на гледачите посебно внимание им привлече деталот каде војводата „се плаши“ дека неговата сопруга ја очекува истата судбина како неговата мајка, принцезата Дајана.

Во трејлерот на серијата „Harry & Meghan“, војводата од Сасекс, меѓу другото ја објаснува и историјата на лошиот третман на жените кои стануваат дел од кралското семејство.

„Болка и страдање на жените кои стапуваат во брак во оваа институција, тоа лудило за глад“, вели Хари додека на екранот се прикажуваат слики од неговата покојна мајка, принцезата Дајана, како и насловите на таблоидите.

„Бев преплашен. Не сакав историјата да се повтори“, додава Хари.

Краток коментар дала и Меган, која вели дека сфатила дека кралското семејство „никогаш нема да ја заштити“.

Во трејлерот кој трае нешто подолго од една минута, парот е интервјуиран пред камера, додека се прикажуваат интимни фотографии од нивниот живот зад камерите.

Исто така, се слуша и како принцот Хари вели дека никој не гледа „што се случува зад затворените врати“ и дека морал да направи сè за да го заштити своето семејство.

Портпаролот на Нетфликс рекол дека во документарната серија, војводата и војвотката од Сасекс ја споделуваат другата страна од нивната љубовна приказна и ветил дека тоа ќе биде „невиден преглед на еден од најзборуваните парови во историјата“.

Нетфликс потври дека првите три епизоди од долгоочекуваната серија ќе бидат објавени на 8 декември, а останатите три на 15 декември.

фото:јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева