Промотер

Прилепските рокери „The Schmucks“ го промовираат првенчето „Chaos“ (видео)

Прилепските рокери „The Schmucks“ го промовираат првенчето „Chaos“ (видео)

Музички состав „The Schmucks“ја промовираат својата прва авторска песна насловена „Chaos“.

Момците од прилепскиот бенд имаат настапи од 2019 година и негуваат рокенрол.

Членови на бендот се: Михаил Јагуриноски – вокал и главна гитара, Кирил Трајкоски – ритам гитара, Филип Ристески – бас, Андриано Чолаковски – бас и Дамјан Ристески – тапани.

Музиката и тексот се на Михаил јагуроноски односно фронтменот и гитаристот на бендот.

Нивната прва песна е снимена во Matrix Studio, а продуцент на истата е Давид Нешкоски.

Како звучи првенчето на „The Schmucks“, слушнете во продолжение:

Останати вести од Промотер