Радио Милева

Пријовиќ сјае како дијамант во комбинезон кој оцртува се’ на неа, а истиот го носи и Џеј Ло (фото)

Пријовиќ сјае како дијамант во комбинезон кој оцртува се’ на неа, а истиот го носи и Џеј Ло (фото)
фото:ата имиџис

Атрактивната пејачка Александра Пријовиќ со линијата на нејзиното тело отсекогаш привлекувала внимание. После бременоста, убавата пејачка успеа да ја врати својата фигура и целосно ужива во својот изглед.

Александра Пријовиќ синоќа настапи на сплав во Белград и ги воодушеви сите со заводливо и провокативно издание. За овој изглед, популарната пејачка се облече во секси комбинезон кој ги истакна нејзините облини.

 

View this post on Instagram

 

Veceras @port_by_community @laziclaza @ateljetijanatodorovic @aleksandargligorievski_hair

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandra__official) on


Александра носеше светкав комбинезон кој се припиваа на нејзиното тело.

Ако погледнете малку поблиску, ќе препознаете дека кројот на овој модел многу потсетува на оној што го носеше Џенифер Лопез на нејзините настапи.

фото:гети имиџис

Кога немате грам вишок, како Александра, во овој модел може само да ја ласка вашата фигура. Поради тоа, Прија со самодоверба се појавува во ваква облека.

фото:ата имиџис

Покрај ова секси парче облека, популарната пејачка носеше и отворени сандали со високи потпетици, што уште повеќе ја истакнаа нејзината фигура.

Шминката беше пристојна, а косата и беше подигната во опашка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandra__official) on

Изданијата на Александра Пријовиќ се најчесто најкоментираните на „Инстаграм“, и како може да не биде, кога згодната сопруга на Филип Живојиновиќ со секое ново појавување го одзема здивот. Комбинации на облека како што се секојдневни фустани, спортски, лежерни тоалети, дури и провокативни и гламурозни, одлично и прилегаат и одлично се носи во сè.

фото:Ата имиџис/антонио ахел/ инстаграм/гети имиџис

Останати вести од Радио Милева