Радио Милева
атмосфера до плафон

Прија и Теа Таировиќ преплавени од емоции: Исплива сминка од приватна забава која откри колку се блиски познатите пејачки (видео)

Прија и Теа Таировиќ преплавени од емоции: Исплива сминка од приватна забава која откри колку се блиски познатите пејачки (видео)

Познатиот српски шминкер Душан Лазиќ го славеше својот роденден на периферијата на Белград, а на списокот се најдоа голем број јавни личности од различни сфери, а атмосферата беше на врвот.

На една од снимките од социјалните мрежи можеме да видиме и како познатите добро се забавувале на споменатиот настан, а до микрофонот се фатиле и две познати пејачки.

Како што може да се види на споменатото видео, запеа Теа Таировиќ, а во еден момент и се придружила и фолк ѕвездата Александра Пријовиќ.

Пријовиќ го отпеа хитот на Таировиќ „Будало“, а Теа кога слушна како звучи во изведбата на Александра, нежно ја бакна неколку пати во образот. Насобраните ги воодушеви емоцијата во нејзиниот глас, а меѓу нив беше и самиот славеник кој цело време ги гледаше и слушаше.

Познато е дека Теа и Александра се во одлични односи приватно, а ова е уште еден доказ дека пријателствата постојат на сцената. Да потсетиме, се уште се зборува за спектаклот што Александра, Теа и Сања Вучиќ го приредија во една дискотека.

Имено, Сања Вучиќ пеела во дискотеката, а во публиката биле ни помалку ни повеќе туку Александра Пријовиќ и Теа Таировиќ.

Останати вести од Радио Милева