Радио Милева

Пресврт: Нови детали за разводот, одлуката на Анџелина го шокирала Бред Пит!

Пресврт: Нови детали за разводот, одлуката на Анџелина го шокирала Бред Пит!

Холивудските ѕвезди Анџелина Џоли и Бред Пит според таблоидот “Sun”, се согласиле околу старателството над своите шест деца – Медокс, Пакс, Захар, Шајло и близнаци Вивијан и Нокс.

Бред наводно, ќе може да помине исто време со децата како Анџелина, која го воодушеви актерот.

– Бред и Анџелина се согласија со договор во врска со условите за разводот. Сè ќе заврши за неколку недели. Тоа е голем пресврт, бидејќи актерката беше прилично остра во правната битка и не сакаше Бред да учествува во воспитувањето на децата … Клучот е да се согласиме со споделување на старателството. Се шпекулираше дека разводот ќе биде откажан, но тоа не е близу до вистината, бидејќи изворот кој е близу до парот за таблоидот, додаде дека двојката ќе остане во “пристојни односи” за децата.

– Бред првенствено оди на семинари каде што учи како да се биде подобар татко и човек воопшто. Кога е со децата, Пит не излегува од куќата, бидејќи сака повеќе приватност. Тоа е негово засолниште. Тој би сакал да помине многу повеќе време со нив – вели неименуван соговорник.

Останати вести од Радио Милева