Радио Милева
необична посвета

Преслатко: Тамара Тодевска доби несекојдвен подарок од Билбилов кој ја воодушеви (фото)

Преслатко: Тамара Тодевска доби несекојдвен подарок од Билбилов кој ја воодушеви (фото)

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов не само што се долгогодишни соработници, тие се и многу добри пријатели кои функционираат на иста феквенција.

Вистинското пријалество вреди богатство, а оние што имаат такви луѓе до себе на кои може да им верувааат и да се потпрат, се вистински среќници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Bilbilov (@justrbproduction)

Тамара пред три ипол години во месец декември се породи по вторпат и на свет го донесе синчето Дарен. Тој сега е потпораснато момченце кое ги радува мама и тато и е тука за безгрижна детска игра со дада Хана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Дарен во месец декември ќе наполни 4 години, а иако помина толку време откако тој дојде на свет, бато Билбилов ја израдува и изненади мама Тамара со подарок каков не очекуваше.

Имено, тој и поради рамка во која е бебешко боди на кое пишува податоци за раѓањето на Дарен, година, датум, час, килограми, должина…

Овој необичен подарок сигурно и е повеќе од драг на Тамара, а веруваме уште повеќе ќе биде така и за Дарен кога ќе порасне.

фото:Инстаграм принтскрин/тамара тодевска, роберт билбилов

Останати вести од Радио Милева