Радио Милева
магијата е во “малите работи“

Предлог за брак на милијардерски начин (ВИДЕО)

Предлог за брак на милијардерски начин (ВИДЕО)

Умар Камани воопшто не штедеше кога одлучи да ја побара раката на својата девојка Нада Адел.

Основачот на брендот PrettyLittleThing ѝ предложи брак на саканата во Операта Монте Карло, која ја изнајми само за запросувањето.

За специјалниот момент, парот беше забавуван од 25 музичари и опкружен со цветни декорации кои вклучуваа 10.000 бели рози.

33-годишниот милијардер ѝ подари голем дијамантски прстен кој чини 2 милиони долари.

Нада носеше бел фустан од дизајнерот Дејвид Кома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aisha (@aishakamani)

Останати вести од Радио Милева