Радио Милева
Сосема опуштени

Предигра во тројка: Албанската пејачка пред очите на сите разменува нежности со момчето и актерката (фото)

Предигра во тројка: Албанската пејачка пред очите на сите разменува нежности со момчето и актерката (фото)
фото:EPA

Пејачката Рита Ора (30) повеќе не го крие своето ново момче, режисерот добитник на Оскар, Таику Ваитити (45), со кого започна романса непосредно по раскинувањето на шестмесечната врска со друг режисер, Ромен Гаврас (39), во февруари.

Имено, иако се само на почетокот на нивната врска, тие сега се фатени во скокотлива „тројка“ со актерката Теса Томпсон (37) на балконот од вилата на Таика во Сиднеј, каде што тој организираше забава во неделата, како дознава „The Sun “.

фото:профимедиа

Видно пијани, сите тројца разменуваа страсни бакнежи едни со други, игнорирајќи ги папараците кои снимаа сè со камери, а фотографиите брзо го обиколија светот.

Рита прво го бакна своето момче, а потоа започна да разменува бакнежи со Теса. Сите прво се прашуваа дали станува збор за вежба за филм, но подоцна стана јасно дека навистина се забавуваат во алкохолизирано издание.

– „Уф, што е ова?“, „Како Рита не е љубоморна што Теса го бакнува нејзинотомомче?“, „Тие се навистина„ скршени “,„ Не знаат ни што прават “,„ Ако, оставете ги луѓето да уживаат “- гласат коментари од шокирани обожаватели.

фото:профимедиа

Инаку, пејачката со албански корени со британско државјанство последните неколку месеци престојува во Австралија, каде е член на жирито на австралиското шоу за таленти „Гласот“. Таму се сретна со режисерот од Нов Зеланд со кого е во врска од март годинава, но тие најпрво се криеја од јавноста, што за британски таблоид го потврди извор близок до парот.

фото:профимедиа

Пред да бидат фатени како разменуваат бакнежи со актерката, тие беа снимени во центарот на Сиднеј додека одеа кон ресторан, а на ручекот им се придружи и самиот Тор, односно актерот Крис Хемсворт (37) и неговата убава сопруга Елса Патаки (44).

Останати вести од Радио Милева