Радио Милева
уште еден нејзин текст

Пред смртта, Марина Туцаковиќ го направила ова за Јелена Карлеуша

Пред смртта, Марина Туцаковиќ го направила ова за Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша веќе долго време го подготвува новиот албум наречен „Алфа“, а токму тоа е причината поради која ја прекина соработката со музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“.

ПР-менаџерот и пријател на популарната пејачка одговараше на прашањата на следбениците на Инстаграм и во таа пригода откри нови детали за песните на Јелена, но и за заминувањето од „Гранд“.

Дали е вистина дека Јелена ќе се врати во вториот или третиот круг на ‘Ѕвездите на Гранд’?

„Не“, кратко одговори Зоран Бирташевиќ.

Дали еден од текстовите од „Алфа“ е дело на Марина Туцаковиќ?

„О, да“, потврдно одговори Зоран.

Инаку, работата на новиот албум на Карлеуша ја потврди и синот на кантавторката Милан Радуловиќ Лаќа.

Марина, пак, потврди на времето дека напишала песна за Јелена посветена на нејзината покојна мајка Дивна Карлеуша, а можно е токму тој текст да е еден од последните во нејзината плодна кариера.

Инаку, Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ за да максимално се посвети на издавање и промоција на нејзиниот нов албум.

фото: инстаграм/карлеуша стар/ зоран бирташевиќ/србија данас

Останати вести од Радио Милева