Радио Милева

Пред славата и луксузот: Еве како изледаше Лепа Брена на фотографија од лична карта

Пред славата и луксузот: Еве како изледаше Лепа Брена на фотографија од лична карта

Лепа Брена е родена 1960 година во Тузла, а својата кариера ја започнува со групата „Слатки грех“, во далечните 80-ти.

На самиот почеток на кариерата таа пленеше со својот изглед, како и го гласот и тоа на само 19 години.

Денес е една од најголемите ѕвезди во регионот, заработува милиони и изгледа одлично на прагот од седмата деценија од животот.

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа како Фахрета Јахиќ изгледала пред да ја доживее славата и луксузниот живот.

Во прашање е фотографија од лична карта.

Останати вести од Радио Милева