Радио Милева
пред да биде позната...

Пред да стане позната, Ана Бекута глумела во видеоспотот на овој познат српски пејач (ФОТО)

Пред да стане позната, Ана Бекута глумела во видеоспотот на овој познат српски пејач (ФОТО)

Ана Бекута има кариера на која многумина би и позавиделе, а малкумина од нив знаат дека пред извесен број години била само статист во видеото на нејзиниот драг колега Зоран Калезиќ кој во моментов води тешка битка со ракот.

Додека едни сочувствуваат со трагедијата што ја снајде пејачката Ана Бекута поради загубата на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ-Мрка, на други им е жал што пејачката реши да се повлече од јавниот живот.

Сите ги знаат хитовите како „Краљ поноќи“, „Бекрија“, „Весеље“, но требаше многу труд и работа за да се изгради блескава кариера, а Ана на почетокот на кариерата соработуваше со тогаш многу популарниот Калезиќ во видео за неговата песна „Жељо моја, најслаѓи отрове“.

 

Оттогаш до денес, Бекута физички многу се промени, а многумина веруваат дека и понатаму изгледа феноменално за своите години.

Нејзината публика се надева дека пејачката ќе се врати на музичката сцена во блиска иднина.

Останати вести од Радио Милева