Радио Милева
кума и кариера

Пред да се омажи презентираше временска прогноза, а сега е на големата блескава сцена: Знаете ли на која атрактивна ТВ водителка Лепа Брена и е кума? (ФОТО)

Пред да се омажи презентираше временска прогноза, а сега е на големата блескава сцена: Знаете ли на која атрактивна ТВ водителка Лепа Брена и е кума? (ФОТО)

Иако таа е една од најатрактивните српски водителки,  само малкумина знаат интересни детали од нејзиниот приватен живот.

Имено, малкумина знаат дека атрактивната водителка на „Ѕвездите на Гранд“ се „посфати“ со фолк sвездата Лепа Брена, која и беше  кума на нејзината прва венчавка.

Сања Кужет денес е во среќен брак, иако малкумина се сеќаваат дека пред десеттина години беше омажена за Зоран Пипер, со кого го има синот Андрија. Кума на првата венчавка и беше фолк дивата Лепа Брена.

Водителката во тоа време не беше дел од стадото  на „Гранд продукција“ на Брена, туку  беше позната како презентерка на временска прогноза  на ТВ Пинк, за денес да застане на големата блескава сцена на „Гранд“.

Според неа, таа останала во контакт и коректни односи со поранешниот сопруг, особено поради нејзиниот син. Инаку, Сања и Зоран се за вљубија на прв поглед и од таа љубов се роди идејата да застанат пред свадбениот олтар.

„Беше љубов на прв поглед. Во тоа време, Сања важеше за еден од најатрактивните презентерки, атој  беше многу упорен, затоа што Сања многу му се допаѓаше. По неколкумесечно дружење, двајцата решија да се венчаат“ – откри нивен заеднички пријател.

Фото: Инстаграм принтскрин/sanja_kuzet

Останати вести од Радио Милева