Радио Милева

Пред бракот со Раста, Ана Николиќ била во врска со овој бизнисмен

Пред бракот со Раста, Ана Николиќ била во врска со овој бизнисмен

Ана Николиќ се разведува од Стефан Ѓуришиќ Раста со кого ја има ќерката Тара.

Меѓутоа, можеби малкумина се сеќаваат со кого се забавуваше популарната пејачка пред да биде во брак со Раста.

 

View this post on Instagram

 

Moj smisao.Hvala ti sto si bas mene izabrala da ti budem mama!❤️

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on


Имено, станува збор за  Матија Чорковиќ, бизнисмен кој со години живее и работи на релацијата Белград – Берлин.

 

View this post on Instagram

 

#cmat #summer2016 #montenegro

A post shared by Matija Corkovic (@matija_cmat) on

Матија на домашна сцена стана познат поради врски со јавните личности, а една од нив беше и водителката Николина Пишек.

 

View this post on Instagram

 

You are not a hero and I’m not beautiful… but we can live happily ever after, every now and then.

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek) on

Ана со Чорковиќ била во врска пред 10 години, а како што пишуваа медиумите тој и ја купил песната „Џукело“.

Останати вести од Радио Милева