Радио Милева

Пред 19 години: Погледнете како изгледаше Нина Јанева како девојче! (фото)

Пред 19 години: Погледнете како изгледаше Нина Јанева како девојче! (фото)

Велат дека училишните денови се едни од најубавите, па кога ќе пораснеш се би дал да го вратиш времето и  барем на кратко да бидеш повторно тинејџер.

Македонската пејачка Нина Јанева денес важи за една од подобрите пејачки на македонското музичко небо, а својата кариера ја започна како дел од групата „Фор Плеј“. Денес е една од најдобрите вокали, а со секое пеење пренесува и емоции.

На нејзиниот Фејсбук профил се појави фотографија од Нина и нејзините училишни другарчиња кои беа дел од училишниот хор, фотографијата е направена пред 19 години. Оваа ретро фотка побуди носталгична чувства и кај нашата пејачка и кај нејзините пријателки.

фото:Фејсбук

Останати вести од Радио Милева