Радио Милева
нова информација

„Правдата е бавна, но достижна!“: Тијана Ајфон дознала кој и го запалил автомобилот и се огласи на социјалните мрежи (фото)

„Правдата е бавна, но достижна!“: Тијана Ајфон дознала кој и го запалил автомобилот и се огласи на социјалните мрежи (фото)

На поранешната учесничка во реалното шоу Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана Ајфон, во јули годинава и го запалија автомобилот пред станбената зграда во која живее, а сега го дознала името и презимето на лицето што го направило тоа.

Имено, Тијана се огласи на Инстаграм и со своите следбеници сподели нова информација за случајот.

– А овде го пишува името на херојот што ми ја запали колата, тешко, тешко – напишала Тијана, па додала:

– Правдата е бавна, но достижна! – додаде таа на социјалната мрежа Инстаграм.

Да потсетиме, утрото кога автомобилот бил запален, соседите ги разбудиле врисоците на Тијана Ајфон, која панично повикувала на помош.

Фото: Принтскрин/Кобра

Останати вести од Радио Милева