Живот и Стил

Практичноста пред сè: Шнолата за коса која се враќа во мода

Практичноста пред сè: Шнолата за коса која се враќа во мода

The claw е онаа шнола/штипка за коса која додека растевме ја носеа нашите мајки. Практична, масивна, понекогаш едноставна, а понекогаш редена со мониста или принт, оваа шнола полека си го враќа своето место во модата.

Нејзиниот камбек најверојатно се должи на тоа што е неверпјатно практична, фаќајќи ја целата коса лежерно со еден потег, а практичноста е дефинитивно водечки тренд изминатава година и половина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Без многу должење, инвестирајте во една ваква шнола сезонава, и уживајте по дома.

извор:точка.ком.мк