Радио Милева
бујни и „сочни“

Познатите дами ја отворија сезоната на бикини и костими за капење: Се расоблекоа, па вниманието на себе го привлекоа (ФОТО)

Познатите дами ја отворија сезоната на бикини и костими за капење:  Се расоблекоа, па вниманието на себе го привлекоа (ФОТО)

Познатите дами ја отворија сезоната на капење и сончање, а со неа доаѓаат и секси фотографии.

Иако календарското лето сè уште не започнало, многумина од нив се соблекоа и ги покажаа своите извајани тела, некои покрај базен, други на плажа, трети на некои егзотични дестинации.


Една од најпознатите инфлуенсери во регионот, Хана Хаџиавдагиќ-Табаковиќ, досега посетила неколку дестинации. Таа неодамна престојуваше во Египет, од каде редовно ги известуваше на своите сопатници за тоа како се води и како ужива. Позната по својата беспрекорна фигура која ја одржува со години, Хана гордо позира во бикини и докажува дека нема ниту грам вишок.

Во една од последните објави на Инстаграм таа откри дека моментално ужива на Јадранското Море. Оваа Сараевчанка веќе неколку години живее и работи во соседна Хрватска.

Нивес Целзијус на Инстаграм објави фотографија на која позира на плажа со сестра и, а и двете добија куп комплименти.

Заедничка фотографија од плажа е направена при неодамнешната посета на Данска.

– Љубов. Таа ти ја краде најубавата облека, а ти сепак најмногу ја сакаш – напишала Нивес, а фотографијата  предизвика вистинска бура кај обожавателите.

Водителката и актерка Лана Станишиќ неодамна го искористи топлото време за освежување во Неум. Сексапилната Лана се соблече во минијатурно бикини и објави провокативни фотографии на Инстаграм.

Судејќи според коментарите, на нејзините следбеници навистина им се допаднало тоа што го виделе.


Пејачката Тијана Милентијевиќ, попозната како „Султановата“ позираше во провокативно црвено бикини. Таа одмараше во Абу Даби.

– Таа е бомба – е еден од коментарите.

Тијана почна да објавува фотографии во бикини уште во февруари, кога беше во далечниот Занзибар. Витките нозе и градите се секогаш во преден план.

Лидија Бачиќ Лиле ги брои деновите до почетокот на летото.

Таа на Инстаграм објави фотографија од туш кабината па од базен, а на неа блесна нејзиниот пирсинг на пупачето, бујнитеоблини и завидната фигура.

Жанамари Перчиќ изјави дека заслужува одмор, релаксација и уживање во сонцето.

Таа на Инстаграм објави фотографија на која се сонча на плажа, а бидејќи не излегува од теретана, резултатот од напорните тренинзи е многу видлив.

Фото: Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева