Радио Милева
Се' за љубов

Познатиот фудбалер плаќа 3.000 евра на час само за да ја види својата сакана (фото)

Познатиот фудбалер плаќа 3.000 евра на час само за да ја види својата сакана (фото)

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Ашраф Хакими е еден од оние кои преферираат луксуз, а еве како ги троши парите.
Десниот бек на францускиот шампион веќе неколку години е во брак со 12 години постарата актерка Хиба Абук, на која ѝ оди одлично во светот на филмот.

Хакими и Абук често се разделени поради деловните обврски, поради што ја користат секоја слободна можност да се видат. Од таа причина користат приватни летови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Achraf Hakimi (@achrafhakimi)

Мароканецот обично изнајмува авиони на час, а омилен модел му е Hawker 400 поради неговата стабилност и се смета за совршен за летови во Европа.

Може да лета максимум 2.600 километри и да достигне брзина од 770 km/h. Има капацитет за седум патници, со бањи и кожни седишта и други удобности.

Тоа секако не е достапно за секого и може да си го дозволат само избраните, а изнајмувањето на овој авион чини околу 3.100 евра на час.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Achraf Hakimi (@achrafhakimi)

Парот има две деца, а очигледно е дека можат да си го дозволат споменатиот авион поради платата на Ашраф, која наводно изнесува околу 936 евра на час, така што тој за три часа секојдневно надоместува било каков трошок за авионот.

фото:инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева