Радио Милева
Сака да си пресуди сам

Познатиот актер се одлучил за еутаназија бидејќи не сака да умира во маки

Познатиот актер се одлучил за еутаназија бидејќи не сака да умира во маки

Француската филмска ѕвезда Ален Делон (86) се одлучи за евтаназија, не сакајќи да се соочи со немоќ доцните денови.

Дека не сака да умре во маките кои ги носат годините од животот, актерот и претходно зборуваше и нагласи дека ќе одлучи за часот на неговата смрт. Според францускиот медиум „Ле Поинт“, тоа ќе се случи во сабота (по локално време).

– Старее! И не можеме да направиме ништо за тоа. Го губиме изгледот и видот, стануваме на нозе и се чувствуваме како да нè боли скочниот зглоб. Страшни се маките – изјави познатиот актер за француските медиуми.

Синот на познатиот актер, Ентони Делон, потврди дека му ветил на својот татко дека ќе биде со него денот кога тој ќе реши да умре, пишува Hello.

фото:јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева