Радио Милева
целосно природна

Познатата светска поп пејачка на викенд кампување како од мајка родена: Пинк „пиштол гола“ под тушот (ФОТО)

Познатата светска поп пејачка на викенд кампување како од мајка родена: Пинк „пиштол гола“ под тушот (ФОТО)

Познатата американска пејачка чие вистинско име е Алиша Бет Мур Харт, попозната како Пинк, објави фотографии од семејниот викенд одмор и ги воодушеви своите обожаватели кои постојано и даваат комплименти за нејзиниот изглед.

Пејачката објави две фотографии – на првата се сонча додека носи оскуден, полупроѕирен горен дел од бикини со детали од банана…

Додека на втората позира целосно гола под тушот покрај камп приколката каде  и ја покажа својата завидна фигура за годините што ги има.

Коментарите на фановите преполни со комплименти за изгледот на 43-годишниот пејачка, чија фигура се должи на спортот.

Имено, Пинк долги години се занимава со спорт и сака сурфање, а на нејзиниот Инстаграм профил можеме да видиме дека често игра тенис и вежба.

Таа е позната по тоа што никогаш не била несигурна кога е во прашање нејзиниот изглед кој е целосно природен и никогаш не била подложена на козметичко-естетски зафати. Таа е задоволна од својот лик и тело и континуирано работи на себе, свесна за се што носат годините, зашто јасно и е дека со годините ќе се менува.

Фото: Инстаграм принтскрин/pink

Останати вести од Радио Милева