Радио Милева
подмладена-ослабена

Познатата Шехерезада „се стопи“: Турската актерка имаше проблем со килограмите, но сега е позгодна од кога било (фото)

Познатата Шехерезада „се стопи“: Турската актерка имаше проблем со килограмите, но сега е позгодна од кога било (фото)

Бергузар Коел од неодамна има нов изглед, од бринета премина во русокоси и тоа за потребите на улогата од новата серија насловена “Düğüm”.

Корел ќе ја глуми Неслиха Турхан, новинарка која води емисија за досиеја на исчезнати лица и за убиства. Нејзиниот мирен живот ќе биде свртен наопаку кога нејзиниот единствен син ќе биде обвинет за убиство на нејзината пријателка Лејла.

Инаку, ова е прв проект откако по третпат стана мајка и на свет донесе девојче кое го носи името Лејла.

Убавата турчинка имаше проблем со килограмите по третата бременост, но немаше проблем да го открие вишокот. Сега овој проблем е надминат а Бергузар или попозната како Шехерезад изгледа подобро од било кога, само што сега е мајка на три деца.

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева