Радио Милева
„Бев како принцеза“

Познатата пејачка откри непозанти детали од врската со Саша Поповиќ во минатото: „Toj е оган во креветот, но ме запроси во погрешно време“

Познатата пејачка откри непозанти детали од врската со Саша Поповиќ во минатото: „Toj е оган во креветот, но ме запроси во погрешно време“

Фолк пејачката Злата Петровиќ пред неколку години доживеа голема бламажа кога беше исфрлена од „Гранд“ поради голите гради.

Таа еднаш зборуваше за Поповиќ и за тој настан.

– Во „Гранд“ секогаш го почитував Поповиќ и неговата политика. Се крена прашина кога беа објавени моите топлес фотографии пред неколку години, но малку од она што беше кажано во тоа време беше вистина. Поповиќ не ме навредуваше, ниту беше безобразен – ја започна својата приказна Злата за „Ало.рс“.

-Можеше да му се допадне или да не му се допадне моето однесување, но секогаш сме зборувале човечки. Немаше лоша нарав. Порано беше фатално ако некој ви ја слика долната облека или голите гради. Денеска тоа е билет за повисока позиција во забавната индустрија и тоа го знае Поповиќ – го кажа своето мислење Петровиќ за променетите околности во шоубизнисот.

Она што е особено интересно во целата оваа приказна е фактот дека пејачката и Саша Поповиќ, некогаш биле во емотивна врска.

– Сале и јас бевме заедно две години. Мислам дека тогаш беше директор на „Зам“ и работеше со „Слатки грех“. Се гледавме кога имавме прилика, често кај него во Нови Сад. Но, тој беше и останува прекрасен. Таков човек веќе не се раѓа. Се чувствував како принцеза покрај него. Тој е оган во кревет! О, што зборувам?! Никогаш не ми беше важно дали е добар или лош во кревет. Никогаш не ме привлекувала мажите од тоа какви се во кревет. Ги сакав нивните квалитети, а Сале и припаѓаше на мојата енергија – изјави тогаш пејачката за „Курир старс“.

-Така мораше да се случи. Ме запроси во погрешно време, ништо повеќе. Тој беше најкомплетната личност. Останувам на фактот дека е ненормално комплетен човек. Тогаш штотуку излегов од брак, да беше поинаку, веројатно ќе се омажев за него – додаде Злата.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева