Радио Милева

Познатата пејачка доживеа сообраќајна несреќа во Германија

Познатата пејачка доживеа сообраќајна несреќа во Германија

Фолк пејачката Стојанка Новаковиќ позната како Стоја,  имала сообраќајна несреќа кога патувала  на настап во Германија.

Имено, пејчката со својот автомобил удрила во див вепар. Стоја ги извести своите фановите дека само и е оштетен автомобилот, а дека таа и луѓето кои биле со неа се добро.

„Она кога во Германија ќе ударите во вепар среде лента. Благодарам на Господ, сите сме добро, напиша Стоја на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева