Радио Милева
бизарно лудило

Познатата манекенка до смрт крвнички го избоде момчето, а потоа мирно се сликаше гола за својата „Only Fans“ страница возрасни (ВИДЕО)

Познатата манекенка до смрт крвнички го избоде момчето, а потоа мирно се сликаше гола за својата „Only Fans“ страница возрасни (ВИДЕО)

Познатата манекенка, модел и инфлуенсерка Кортни Клени (25), која го користеше името Кортни Тејлор, беше уапсена и предадена во установа за ментално здравје откако брутално го уби своето момче.

Кортни крвнички до смрт го избодела Кристијан Обумсели (27) по меѓусебната расправија, а соседите откако слушнале врева и вресоци од луксузниот стан во Мајами,  повикале полиција. Кристијан бил итно пренесен во болница, но им подлегнал на повредите поради голема загуба на крв, пренесува „ТМЗ“.

Кортни откако го „заклала“ своето момче, мирно се сликала, па ги објавила голите фотографии и видеоклипче на социјалните мрежи, бидејќи главно заработувала од профилот на нејзината страница за возрасни „Only Fans“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courtney Tailor (@courtneytailor)

Неа  јавноста ја запозна уште во 2015 година во спотот на Џеј Зи и Бејби Рекса за светскиот хит. „Me, myself and I“.

Имено, таа на полицијата не и го открила мотивот за убиството, туку веднаш рекла дека сака да си го одземе животот, поради што, според законот на Флорида, итно била префрлена на опсервација во специјализирана психијатриска установа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courtney Tailor (@courtneytailor)

Фото: Инстаграм принтскрин/courtneytailor

Останати вести од Радио Милева