Радио Милева

Познатата инфлуенсерка го налути светот: Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување

Познатата инфлуенсерка го налути светот: Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување
фото: инстаграм

Една од најпопуларните блогерки во Њујорк, Аријел Чарнас на социјалните мрежи откри дека е заразена од Ковид19.

Меѓутоа, нејзините следбеници се бесни поради нејзиното однесување за време на пандемијата.

Имено,  инфлуенсерката се најде на мета бидејќи ги прекраши правилата на самоизолација, а со тоа го доведува во ризик здравјето на своите најблиски.

Таа го игнорирала фактот дека е заразена, па заедно со семејството заминала во викендичка во Хемптонс од каде што објави неколку фотографии.

фото: инстаграм

Аријел во март исто така ја налути јавноста кога изјави дека пријател посредувала за врски да ја тестираат за корона бидејќи имала одредени благи симпотми.

Иако тестот бил позитивен оваа бринета не се придружуваше за препораките за изолација, па продолжи да контактира со сопругот, децата и дадилката.

фото: инстаграм

„Не можам да верувам дека не можеше да останеш во карантин за да не се прошири вирусот“, „Поради луѓето како тебе ова ќе трае со месеци“ се само некои од коментарите.

Останати вести од Радио Милева