Радио Милева
Не се споиле

Позната српска манекенка откри дека Роналдо и праќал пораки кои завршиле во погрешни раце (фото)

Позната српска манекенка откри дека Роналдо и праќал пораки кои завршиле во погрешни раце (фото)

Кристина Периќ беше првиот српски ангел на„ Викторија Сикрет“. Една од најубавите и најуспешни српски манекенки некогаш беше споредувана со Ирина Шајк, и тоа не беше само поради нејзиниот изглед.

Со познатата Русинка ја поврзува еден познат фудбалер – Кристијано Роналдо.

Таа гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ и призна дека португалскиот ас еднаш и праќал пораки. Во едната напишал „Здраво“ и додал своја фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA PERIĆ (@kristinaperic26)

Тоа беше во 2016 година, додека беше на „ничија земја“ по раскинувањето со Ирина. Џорџина Родригез се уште не постоела во неговиот живот во тоа време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA PERIĆ (@kristinaperic26)

– Роналдо навистина ми напиша на „Инстаграм“, но тоа падна во погрешни раце, во рацете на новинарите. Ми испрати селфи, разменивме неколку пораки, но тоа беше се’. Ништо повеќе не се случи. Имаме заеднички пријатели, верувам затоа и се јави – му открила Кристина на Огњен Амиџиќ.

фото:Промо хелоу.рс/инстаграм

Останати вести од Радио Милева