Радио Милева

Познат астролог „предвидува“ што ги очекува познатите во иднина: Еве што може да ги очекува на љубовен план

Познат астролог „предвидува“ што ги очекува познатите во иднина: Еве што може да ги очекува на љубовен план

Познатиот астролог Јована Милекиќ за курир.рс изнесе прогноза за тоа што ги очекува познатите.

Гоца Божиновска

-Гоца имаше лош период зад себе и оваа година е ќе биде уште побурна за неа. Сепак, во 2022 година, Гоца конечно може да каже „сега е готово, можам да се посветам на себе“. Раѓањето на внуче е почеток на тоа. Што се однесува до емотивниот статус, Гоца отсекогаш знаела како да го скрие, така што ќе биде далеку од очите на јавноста.

Мирко Шијан и Бојана

– Мирко и Бојана се доста интересен пар, има многу страст. Најдобар период за нивниот брак е пролетта следната година. Се на се, мислам дека нивната врска ќе биде мирна и хармонична

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ

– Не се сомневам дека ќе се реализира неговиот план да има повеќе деца. Неговиот бизнис ќе започне добро, ќе инвестира многу во следната година и ќе се исплати во 2025 година. Наталната карта покажува дека ќе има повеќе од три деца, периодот помеѓу 2025 и 2027 година може да биде турбулентен за врската со Бојана.

Каќа Грујиќ и Марко Гобељиќ

Катарина и Марко се интересна приказна, за свадба им одговара следната година.

Тара и Ша

-Многу лоша приказна. Тара има 20 години, а на Ненад тоа му одговара, но тука нема иднина.

Емина Јаховиќ

Таа има интересна натална карта, самата Емина ја отежнува стабилноста во бракот. Генерално, претходните 4 години беа тешки за неа. На 40 години може да и се случи пресврт на подобро, иако за во 2025 година можам да предвидам сериозна љубов.

фото: Курир.рс/ Дамир Дервишагиќ/ Немања Николиќ/

Останати вести од Радио Милева