Радио Милева
среќна

Позираше со голо трудничко стомаче: Прва фотографија од бремената Маја Беровиќ (фото)

Позираше со голо трудничко стомаче: Прва фотографија од бремената Маја Беровиќ (фото)

Неодамна во медиумите се појавија гласини дека пејачката Маја Беровиќ е бремена, но досега не се огласуваше.

Меѓутоа, пејачката сега првпат се огласи позирајќи со трудничкото стомаче и ги потврди вестите дека е во блажена состојба.

Беровиќ позираше разголена покривајќи ги интимните делови,а  во прв план е нејзиниот гол труднички стомак.

Како што блиц.рс, Маја е во шестиот од бременоста и ќе се рализира во улогата на мајка  во февруари и очекува момче.

„Изгледа дека следната година ќе има многу повеќе бебиња бидејќи мама Беровиќ доаѓа наскоро. Неизмерно сум среќна и благодарна што на свет ќе донесе еден нов живот. Им благодарам на пријателите и соработниците кои ме чуваа претходните месеци со цел целата сезона да ја поднесам професионално како што се навикнати на мене. И после овие феноменални месеци кои ги поминав со вас во лудо време, мојот сладок одмор може да почне“ изјави Маја.

Беровиќ првпат во својата кариера оди на одмор, а во тој период ќе подготви нови песни со кои ќе се врати на музичката сцена.

фото: Инстаграм/маја беровиќ

Останати вести од Радио Милева