Радио Милева

Повтроно сака да биде пејачка: Лила Филиповска пееше во „Ѕвездите на Гранд“?

Повтроно сака да биде пејачка: Лила Филиповска пееше во „Ѕвездите на Гранд“?

Лила Филиповска е една од најпознатите македонски ТВ лица, а  секој  ден може да ја гледате во најгледаното квиз шоу „Се или нешто“:

Додека во Македонија најпознато е ова квиз шоу, во регионот и кај нас како познато музичко натпреварување може да се издвои “Ѕвездите на Гранд“ каде што се натпреваруваат талентирани кандидати.

На својот „Инса профил“ водителаката сподели видео од едно девојче кое го прашува од каде ја познава Лила, а девојчето одговори од дека ја познава од „Ѕвездите на Гранд“:

На прашањето, дали Лила ќе победи во регионалното шоу, малата девојка одгoвори потврдно.

Лила со овој инсерт се пошегува на социјалните мрежи и се пошегува дека ќе биде пејачка.

Но, тоа нема да е за првпат. Лила на почетокот на својата кариера имаше снимено неколку песни, а кој знае можеби се пријави во некое од музичките шоуа.

фото:принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева