Радио Милева

Повторно во „луда романтика“, овој пат во Франција: Сања и Слаткар главни на црвениот килим на Кански филмски фестивал

Повторно во „луда романтика“, овој пат во Франција: Сања и Слаткар главни на црвениот килим на Кански филмски фестивал

Бисерот на азурниот брег, монденскиот Кан, и оваа година го собра џет сетот и филмаџиите од целиот свет по повод 71-вото издание на традиционалниот филмски фестивал.

Висока мода на црвениот килим, многу возбудливи моменти, а на црвениот килм и нашата позната брачна двојка, Слаткар и Сања Николиќ.

#redcarpet #cannes2018 #cannesfilmfestival ???

A post shared by Sanja Nikolic (@sanjanikolic) on


Тазе сопружниците застнаа да позираат на црвените скалила каде зачекорија многу филмски ѕвезди, но во момент кога ништо не се случуваше, па тие беа главни на црвената патека.

A post shared by Sanja Nikolic (@sanjanikolic) on

Овој момент го овековечија и го постасија на своите профили на социјалните мрежи, како и уште неколку фотографии од ова нивно ново лудо и романтично патување, овој пат во Франција.

Kan…crn pojas – 3ti dan ???

A post shared by Slatkaristika (@iamslatkaristika) on

Останати вести од Радио Милева