Радио Милева

Повторно е „сингл“: Ријана раскина со богатото момче- еве ја причината!

Повторно е „сингл“: Ријана раскина со богатото момче- еве ја причината!

По едногодишна врска, познатата пејачка повторно е сама, а причината поради која раскина со момчето е бизарна.

Како што пренесуваат медиумите,  причина која се наведува поради која Ријана раскинала со богатиот бизнисмен од Саудска Арабија, е што и досадило да биде со него.

Пејачката и Хасан Џамил беа во врска повеќе од една година.

„Ријана и Хасан беа заедно, тоа беше добра врска, но сега е готово. Ријана му го скрши срцето. Тоа го прави, им ги крши срцата. И досади. Понекогаш мажите едноставно ќе и досадат, вели извор близок на пејачката.

Ријана ја криеше врската од јавноста и на социјлните мрежи никогаш не објави заедничка фотографија. Гласините дека тие се во врска започнаа во јуни претходната година.

#Rihanna and her Saudi Billionaire boyfriend have called it quits? _ This exclusive report is by MTO so take it with a pinch of salt. Read their report below… _ #Rihanna is a SINGLE LADY again, according to folks close to the superstar pop singer. MTO News confirmed that Rihanna and her longtime boyfriend Saudi businessman #HassanJameel have decided to separate. _ Or as we hear it . .. Rihanna decided to separate. One of Rih’s gals told MTO News, “Rihanna and him weere together for a while it was a good relationship, but now it’s over.” The insider added, “Of course Rihanna broke his heart. That’s what she does – break men’s hearts.” _ And what was the cause for the split. Nothing all that scandalous. _ The tipster told MTO News, “Rihanna just got tired of him. She gets tired of men sometimes.” #legit9jamedia #legit9ja

A post shared by Legit9ja (@legit9ja) on

Инаку, семејството на Хасан го води претставништвото на „Тојота“ автомобилите, а тој е претседател на семејниот бизнис „Абдул Латиф Џамал“.

Дали Ријана долго време ќе биде „соло“ или наскоро ќе најде нова љубов останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева