Радио Милева
први фотографии

Повеќе не се кријат: Петар Грашо и Хана Хуљиќ уловени во Сараево (фото)

Повеќе не се кријат: Петар Грашо и Хана Хуљиќ уловени во Сараево (фото)

Хрватскиот музичар Петар Грашо по раскинувањето со Данијела Мартиновиќ, си најде нова љубов. Како што пишуваа медиумите, тој е во емотивна врска со ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ.

Репортерите на „Аваз“ ги уловиле Хана и Петар како се шетаат низ Башчаршија во Сараево.

„Дали добро испаднавме?“, кратко прокоментирал Грашо.

Парот уживал на вечера во еден сараевски ресторан. Се дружеле со пријателите, а меѓу нив и словенскиот шеф Томаж Кавчич.

По Сараево тие заминале на венчавка на Корчула. Музичарот пеел на свадбата, а 14 годишната Хана му правела друштво.

фото: А.Сараќевиќ/аваз.ба/инстаграм/слободна далмација.хр

Останати вести од Радио Милева