Радио Милева
Тежок карактер

„Повеќе добивам подароци од обожавателите отколку од момчињата“ – Рада Манојловиќ ги спомна поранешните (фото) 

„Повеќе добивам подароци од обожавателите отколку од момчињата“ – Рада Манојловиќ ги спомна поранешните (фото) 

Љубовниот живот на Рада Манојловиќ отсекогаш ја интригирал јавноста, а сега пејачката откри дека многу мажи не издржале со неа бидејќи има „тежок карактер“.

– Мажите не можеа да ме поднесат. На почетокот лесно поднесуваа се, бидејќи знаеја со кого влегуваат во врска, имаа претстава за мене во медиумите. Меѓутоа, после одреден временски период, на мажите им беше тешко да го толерираат мојот карактер. Морам да признаам дека понекогаш ми е тешко со себе. Премногу сум сама и тоа им пречи на мажите – вели Рада и открива кога ќе стапне на „лудата карпа“.

– Тоа ќе се случи кога најмалку ќе очекувам. Првата личност на која ќе налетам, веднаш ќе се омажам, без врска. Не сакам повеќе да бидам во врска со години. Тоа што бев во долги врски не ме чинеше, сето тоа беше едно искуство. Сето тоа има свои заслуги бидејќи очигледно е дека и јас не бев подготвена за нешто поголемо. Повеќе нема да трошам време и години на запознавање. Продолжувам само на сериозни работи – вели таа.

Рада открива дека не се смирила со ниту едно поранешно момче, иако се шпекулираше.

– Подобро е кога сум соло. Ништо не е вистина, сама сум, немам никој покрај себе. Посветена сум на себе, не сум за врски. Не можам да бидам во врска – вели Манојловиќ.

– За стајлингот е задолжена сестра ми, додека сандалите ми ги подари една обожавателка од Бања Лука. Често добивам подароци од фановите, тоа е и знак на почит кон мене. Добивам разни алки, ланчиња, секакви работи. Го знаат мојот вкус. Обожавателите ми подарија повеќе подароци од моите поранешни момчиња (се смее) – раскажала таа за Блиц.рс

Фото: Принтскрин/Ата Имаџес/Антоно Ахел

Останати вести од Радио Милева