Радио Милева
Време за славење

Потврдено: Доаѓа уште едно бебе – Бојана Родиќ повторно е бремена

Потврдено: Доаѓа уште едно бебе – Бојана Родиќ повторно е бремена

Сестрите Родиќ, Богдана, Бојана и Наташа сега имаат причина за славење бидејќи нивното големо семејство ќе стане побогато за уште еден член.

Малиот наследник на Вељко и Богдана, Жељко, сега по втор пат ќе стане постар братучед бидејќи неговата тетка Бојана повторно е во благословена состојба.

Имено, Бојана и Мирко Шијан ќе станат родители по втор пат, а додека сестрите Родиќ се воодушевени од прекрасната вест, еве што вели Гоца Божиновска, која веќе една година е најпосветена баба на својот прв внук Зоран, а ги исполнува сите негови желби и желби:

– Ние двајца сме најдобри пријатели, по цел ден само ме вика баба, баба… и јас летам веднаш околу него. Сега Бојана е повторно бремена, нека ужива во бременоста. Јас и Мирко презедовме се на себе, на неа останува да се одмори и да ужива, кога ќе го направи тоа ако не сега кога е во благословена состојба. вели популарната пејачка за „Стар“ и изјави дека поради овие зборови секоја девојка би сакала да и биде свекрва.

За потсетување, Бојана и Мирко во август 2021 година станаа горди родители на нивното прво дете Зоран, кој го доби името по неговиот дедо, покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан.

фото:Инстаграм/АТА Images

Останати вести од Радио Милева