Радио Милева

Потресно: Тајчи проговори како дојде до пари за да се оперира сопругот од рак!

Потресно: Тајчи проговори како дојде до пари за да се оперира сопругот од рак!

Легендарната  пејачка Таичи и нејзиниот сопруг минуваат низ вистинска драма, бидејќи Метју Камерон, со кого Тајчи со години живее во Америка, се бори со рак на белите дробови.

Матју е опериран, а Тајчи  го откри  она што се  сретна сопругот. Матју е на интензивна нега со недели, пишува “24sata.hr”.

Пејачката вели дека сопругот има отечени нозе и неговите прсти се помодрени.

– Неговите нозе се во ред сега, тој има неверојатно тело и фокусиран е на желбата за живот.

Пејачката за третманот на Камерон собира пари преку донации, но исто така и од концерти  и продажбата на книгата нејзината книга.

Потсетуваме, Матју неодамна преживеа вистински ужас.

– Болката пред процедурата беше брутална … Поради хируршка интервенција тие мораа да го исклучат морфиумот, а тоа беше неподносливо. Не можев да дишам, моето срце почна лудо да чука, а не би во состојба ни солзите од очите да ги избиршам, напиша тогаш тој.

Останати вести од Радио Милева