Живот и Стил
прсти да излижеш

Потпечен компир со јајца и кашкавал: Вкусен оброк за малку пари (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Потпечен компир со јајца и кашкавал: Вкусен оброк за малку пари (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку сакате за малку пари да подготвите вкусно јадење, ви препорачуваме да направите вкусни компири со кашкавал. Јајцата ќе му дадат посебен вкус, па ќе имате комплетен ручек

СОСТОЈКИ:

600 гр компири
гранули од лук
мелен бибер
малку сув зачин
3 варени јајца
50 гр листови кашкавал
1 јајце
150 мл јогурт
100 мл млеко
масло

Подготовка: