Радио Милева

„Постојано имам проблем со неа“: Дејан Миличевиќ откри детали од соработката со Цеца какви никој не очекуваше

„Постојано имам проблем со неа“: Дејан Миличевиќ откри детали од соработката со Цеца какви никој не очекуваше
фото:дејан миличевиќ/инстаграм/принтскрин

Бидејќи ги обединува повеќе од две децении успешна соработка, но и блиски пријателски односи, слободно може да се каже дека малкумина на сцената ја познаваат фолк дивата Цеца Ражнатовиќ како Дејан Миличевиќ.

Имено, во последното интервју за еден српски медиум тој откри како изгледа соработката со пејачката, како и дека таа често  сака да побегне од снимањето.

“О, да. Јас секогаш имам проблем со неа. Таа едноставно исчезнува кога и е здодевно. Не сака да се снима долго. Сега снимивме една реклама, па се договоривме да ја сликаме за да има нови фотографии за Инстаграм, што и да и треба. Вториот пат кога менуваше облека, видов нешто како избегнува и и велам: „Цецо, гледам дека веќе си фатила низок старт, како да ќе бегаш од мене!“, Започна фотографот.


“Таа тогаш многу се смееше и ми вети дека ќе издржи дури три промени. И, благодарам на Бога, направивме четири сетови, што за неа е многу фасцинантно. Морам да откријам дека еднаш се обиде да побегне под изговор дека ќе има гости дома и дека брза “, додаде Дејан со насмевка.

„Таа едноставно сака да стори сé што е можно побрзо и да направи сè да трае што е можно пократко“, рече Дејан за „Стар.рс“.

Останати вести од Радио Милева