Радио Милева
Исполнета и среќна

Последната мис Југославија денес живее во Дубаи: Има згоден сопруг и три деца, а еве како сега изгледа нејзиниот живот (фото)

Последната мис Југославија денес живее во Дубаи: Има згоден сопруг и три деца, а еве како сега изгледа нејзиниот живот (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Ана Шаргиќ се истакна со својата убавина и шарм во изборот за најубава жена на светот пред 19 години, кога влезе во топ 15 како последна мис на СР Југославија.

Изборот потоа се одржа во Обединетото Кралство, и отвори многу врати во моделингот.

– На 19 години станав последната Мис на Југославија, а во 2002 година учествував на изборот за Мис на светот во Лондон. Во изборот имаше над 110 убавици од целиот свет, а јас успеав да влезам во најдобрите 20 и да се борам за неверојатното 11-то место. По успешното пласирање во светскиот избор, ми се отвори вистинската голема врата на модниот свет. Потоа почнав поактивно да патувам и да се посветувам како модел. Секако, учев истовремено – рече Ана во една прилика.

фото:принтскрин/блиц.рс

Ана сега живее во Обединетите Арапски Емирати. Од 2010 година е во брак со Реза Калантаријан, со кого има две ќерки и еден син. На нејзиниот профил на Инстаграм можете да видите дека води многу активен социјален живот, додека од време на време доаѓа во Белград, за што секогаш е многу среќна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sargic (@sargicana)

– Морам да признаам дека е многу тешко. Поминаа повеќе од две години откако се откажав од спиењето повеќе од четири часа. Имам близнаци и се подразбира дека сум многу посветена на нив. Од друга страна, многу ја сакам мојата работа и единствениот начин да бидам среќна и задоволна е да балансирам и да најдам околина – рече таа пред да го роди својот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sargic (@sargicana)

Ана работи во една од арапските компании, додека деталите за нејзината нова работа никогаш не биле објавени во јавноста. Забележливо е дека здравата исхрана и редовната физичка активност влијаеле на нејзината фигура, па затоа и денес изгледа одлично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sargic (@sargicana)

Ана се дружи со светски познати личности, па често зане да објави фотографија со некој од нив.

Останати вести од Радио Милева