Радио Милева
Веме за нови инвестиции

После продажбата на „Гранд“ дојде време нештата да станат појасни: Боба Живоиновиќ открива – „ Се’ се правеше со мои пари“

После продажбата на „Гранд“ дојде време нештата да станат појасни: Боба Живоиновиќ открива – „ Се’ се правеше со мои пари“

Кумовите и семејни пријатели Поповиќ и Живојиновиќ минатото лето решија да го продадат „Гранд“. Оттогаш многу се пишуваше за тоа кој ја донел таа одлука и колку профитирал. А бидејќи Брена и Сале постојано беа во фокусот поради бизнис ангажманот во „Гранд“, продажбата беше означена како мудар потег на двајцата, а потоа на виделина излезе тајната на Бобо Живојиновиќ.

Имено, тој откри дека никогаш немал потреба да се експонира пред медиумите, и дека стои зад основањето на „Гранд“:

– Мислам дека постигнав како тенисер, како сопруг, како родител и тоа ми е доволно. Кога се пошегуваме на тоа, „сопругот на Лепа Брена“, кој стои зад тоа, стои Боба Живојиновиќ со име, презиме, финансии, образование, работа… А тоа е, ние сме семејство. Моите пријатели знаат за што зборувам, другото за јавноста и јас немам никакви амбиции да работам јавна работа. Сè што правев го правев со интуиција и го направив со мои пари. Продукцијата „Гранд“ ја основав за две недели – рече тој.

Тајната на Бобо Живојиновиќ излезе на виделина, а потоа откри дека двајцата веќе инвестираат во некои нови проекти:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Имаме неколку многу сериозни проекти. Сериозни инвестиции правиме и на Златибор, инвестиција од речиси 50 милиони евра. Сега почнувам инвестиција и во Мајами – заклучи Боба по продажбата на „Гранд“.

фото:инстаграм/лепа брена

Останати вести од Радио Милева