Радио Милева
Нов удар

После ова ништо нема да биде исто: Таткото на Меган Маркл брутално го навреди принцот Хари

После ова ништо нема да биде исто: Таткото на Меган Маркл брутално го навреди принцот Хари

Според светските и домашните медиуми, таткото на Меган Маркл, Томас Маркл неодамна брутално го навредил принцот Хари, сопругот на неговата ќерка Меган.

Ова не е прв пат Томас да му задава главоболки на брачениот пар, а јавноста добро се сеќава кога во пресрет на нивната венчавка во 2018 година, тој наводно позирал за папарацо фотографии кои биле продадени за 100.000 фунти.

Поради тоа и денеска не разговара со ќерката, не присуствувал на нејзината свадба. Имено, тој во неколку интервјуа дадени од Томас Маркл истакна дека сака да се сретне со своите внуци, што Меган и Хари наводно го демантирале. Потоа отиде чекор понатаму и го нарече војводата од Сасекс идиот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thomas Markle Sr (@thomasmarklesr)

– Не ги разбирам работите што ги кажува и имам толку малку почит кон тој човек. Мислам дека е идиот! Можеш да ми кажеш дека бил во војска, но не ми се верува. Мислам дека тој е некој вид будала и секогаш ќе биде. Тој има брат кој е вистински маж и татко кој е вистински маж, но мислам дека никогаш нема да порасне – рече тој, а пренесува „Убава и среќна“.

фото:гуливер/гети имиџис

Останати вести од Радио Милева