Радио Милева

Поразлична од другите: Анета Молика во летна авантура! (фото)

Поразлична од другите: Анета Молика во летна авантура! (фото)

Летните одмори се во полн ек, па јавните личности заминуваат некаде да се освежат и да ги наполнат батериите. Вообичаено тоа е некаде покрај плажа, на море за да можат да уживаат во летните авантури.

Но, македонската пејачката Анета Мицевска летово ужива на поразличен начин. Додека нејзините колеги и колешки разголени во бикини се капат на некоја егозтична дестинација, Молика заедно со сопругот се качи да лета во хеликоптер и одлучи да го вкуси тоа искуство.

Анета со професионалец кој го возеше хеликоптерот леташе над Македонија, а на социјалните мрежи се пофали со неколку фотографии и покажа како изгледа родната Битола од птичја перспектива.

фото: Инстаграм/принтскрин

 

Останати вести од Радио Милева