Радио Милева
дали е можно ?

Порано беше голем заводник, а сега тешко е да го препознаете, трансформацијата на холивудскиот актер со шармантна насмевка е неверојатна (фото)

Порано беше голем заводник, а сега тешко е да го препознаете, трансформацијата на холивудскиот актер со шармантна насмевка е неверојатна (фото)

Брендан Фрејзер порано беше еден од омилените актери на Холивуд и познат како голем заводник, но сега кога конечно се врати на актерството по долга пауза, тешко е да се препознае.

Некогашниот омилен актер Брендан Фрејзер повторно се враќа на екранот. По години кога не можеше да се види во ниту еден блокбастер, што во 2018 година го објасни со велејќи дека е на „црната листа на Холивуд“, познатиот „Џорџ од џунглата“ сега публиката ќе го види во драмата на Дарен Аронофски “Whale”( Кит).

Фрејзер глуми човек со екстремно вишок килограми кој се обидува да се зближи и повторно да се поврзе со својата 17-годишна ќерка. Сега конечно сите можат да ги видат првите кадри и трансформацијата на актерот е, во најмала рака, неверојатна. Тие се оддалечија откако Чарли го напушти семејството за неговиот нов геј партнер, кој подоцна почина. Ликот на Фрејзер тогаш почнал да се прејадува поради болка и чувство на вина и станал морбидно дебел.

„Тоа ќе биде нешто што никогаш претходно не сте имале можност да го видите“, изјави Фрејзер за „Unilad“ минатата година.

„Гардеробата, костимот… сè е беспрекорно, масивно… Ова е далеку од се што сум направил, но да не бидам скромен – знам дека ќе одекне во јавноста“.

Актерот многу се здебелил за снимањето на филмот, кој допрва треба да излезе, бидејќи глуми човек кој се бори со нарушување во исхраната по смртта на неговата партнерка. „Кит“ на Дарен Аронофски дополнително го следи ликот на Фрејзер додека тој се обидува да ја обнови врската со својата ќерка, откако и признава дека е геј. Фрејзер во филмот глуми човек тежок речиси 300 килограми!

Брендан бил видно расположен, но фотографиите од проекцијата го обиколија светот и многумина велат дека не би го препознале  некогашниот  згоден и мускулест актер.

Фото:Принтскрин/Профимедиа/Твитер/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева