Радио Милева

Поранешниот сопруг на Меган Маркл две недели по кралската свадба направи сосема неочекуван потег

Поранешниот сопруг на Меган Маркл две недели по кралската свадба направи сосема неочекуван потег
FOTO: PROFIMEDIA

Однесувањето на поранешната девојка на принцот Хари, Челси Дејви беше доста коментирано бидејќи таа беше поканета на венчавката.

Екс-сопругот на Меган Маркл, Гревор Енгелсон пак, направи неочекуван потег.

Само две недели по кралската венчавка на бившата сопруга, тој на социјалните мрежи соопшти дека се свршил со својата девојка, нутриционистката Трејси Курленд со која е од ноември минатата година.

FOTO: PROFIMEDIA

Тревор вели дека е најсреќен маж на светот и дека подготвува голема прослава.

Инаку, поминаа пет години откако продуцентот и американската актерка го прекинаа двегодишниот брак и деветгодишната врска.

Останати вести од Радио Милева