Радио Милева

Поранешниот сопруг на Мараја Кери го собра вниманието на „Тони“ наградите со сегашната сопруга попозната како Росалинда

Поранешниот сопруг на Мараја Кери го собра вниманието на „Тони“ наградите со сегашната сопруга попозната како Росалинда

Њујоршкото „Радио Сити Мјузик Хал“ вчеравечер беше станица на многу познати личности, кои присуствуваа на церемонијата на 72-те „Тони“ награди.

Сите кои освоија награди во 10-те категории имаа причина за славење, а некои од ѕвездите донесоа посебна доза на елеганција на црвениот килим.

Едни од нив беа поранешниот сопруг на Мараја Кери , Томи Монтола и неговата сегашна сопруга, мексиканската ѕвезда Талија која блесна со црна секси креација со златни детали.

FOTO: JASON SZENES / EPA

Останати вести од Радио Милева