Радио Милева
Среќен роденден!

Поранешниот пејач Дарко Илиевски го порасна синчето во Америка и се промени до непрепознатливост (фото)

Поранешниот пејач Дарко Илиевски го порасна синчето во Америка и се промени до непрепознатливост (фото)

Некогашниот македонски поп-пејач Дарко Илиевски пред околу пет години се пресели во Америка, се ожени и стана татко.

Тој се реши комплетно да го промени животот, ја остави музичката кариера и од корен ги смени своите приоритети. Во октомври 2019 година Дарко и сопругата Ивана се остварија како родители и го добија синчето Матео Ноа.

Сега малиот наследник на американско тло и наполни три години, а мама и тато го прославија неговиот роденден заедно со другарчињата.

Она што може да се забележи дека и Дарко и неговата сопруга доста се промениле физички, така што кога би направиле споредба на нините фотографии од претходно, разликата е евидентна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko)

Послаби или пополнички, Дарко и Ивана уживаат во брачниот живот со главниот двигател на нивниот универзум- Матео кој веќе е потпораснато момченце.

Среќен роденден!

фото:Instagram/Darko Ilievski

Останати вести од Радио Милева