Радио Милева
Наследничка

Поранешниот на Северина ќе стане татко по четврти пат, а откриен е и полот на бебето

Поранешниот на Северина ќе стане татко по четврти пат, а откриен е и полот на бебето

Поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ, Милан Поповиќ ќе стане татко по четврти пат. Бојана сега повторно е во благословена состојба.

Како што пренесува Република.рс, Бојана носи девојче. Милан и неговата сопруга се пресреќни поради раѓањето и со нетрпение го очекуваат раѓањето на нивната ќерка.

Се запознавме двајцата во Белград. Бојана е од добро белградско семејство, образована, остроумна, снаодлива, секогаш подготвена за шега – изјави еднаш Поповиќ.

Северина Вучковиќ мајчинството го смета за најважна улога во нејзиниот живот, и покрај тоа што има судска забрана јавно да зборува за приватноста на својот наследник, таа неодамна свесно направи прекршок во едно интервју, гордо зборувајќи за тоа.

-Јас сум најсреќната личност, бидејќи сум мајка на прекрасно момче. Горда сум, научив многу работи, се зацврстив и направив за тоа момче. Тоа е мојата најубава емоција. Веќе ништо не ме плаши, се ме прави среќен. Смртоносна комбинација. Стравот од животот и луѓето го оставив во четириесеттите. Останувам со радоста на животот. – рече Северина, а на прашањето колку Александар е сличен со неа, таа одговори:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Видете, бенигно прашање што му го поставувате на секој јавен човек, а таа со радост и гордост зборува за своето дете. Но, тоа не е бенигно за мене. Не можам, морам да молчам и да одмерам што ќе кажам. И покрај тоа, ќе кажам дека сум подготвена за неговиот пубертет. Тоа го прифатив од мојата сакана мајка, убава жена која ме научи како да стојам покрај моите деца и како да им верувам. Токму поради мојот став и воспитување, затоа што сама го одгледав, тој е прекрасно дете полно со љубов. Мојот свет. Сакам да правам се со него. Едноставно не знам да играм игри, но мислам дека сум кул со него. Тогаш знаеш дека можам со пубертетот. Многу полоши се тинејџерите од речиси шеесет години кои те влечат за врат и те влечат по судови – објаснила револтираната пејачка за Gloria.hr.

фото:Инстаграм/Милан Поповиќ/Северина/принтскрин

Останати вести од Радио Милева