Радио Милева
Како во турска серија

Поранешниот љубовник на Гоца Божиновска раскажа детали од минатото: „Кога таа го фати Шијан во неверство, тој ја исфли со двете деца“

Поранешниот љубовник на Гоца Божиновска раскажа детали од минатото: „Кога таа го фати Шијан во неверство, тој ја исфли со двете деца“
фото:гоца божиновска/инстаграм

Небојша Тубиќ Жабац за српските медиуми зборуваше за неговата врска со пејачката Гоца Божиновска, во која беше во љубов со години.

Жабац откри како ја запознал Гоца, а го спомена и нејзиниот покоен сопруг Зоран Шијан.

– Врската со Гоца беше бурна. Станавме толку блиски што на крајот бевме како брат и сестра. Се запознавме преку нејзината пријателка. Кога го фатила Шијан како ја изневерува, тој ја исфрлил со нејзините две деца. Таа пријателка и дала 500 марки и мал автомобил во тоа време, после тоа Гоца ја гледаше како спасител целиот свој живот. Шијан доаѓаше кај мене, тој беше напален со мотори и автомобили – изјави Жабац за „Курир.рс“.

фото:р.ристиќ/рас србија

– Организирав некаков Мис избор, и поминувам и Гоца и Шијан стојат таму. И тој ме запознава со неа и таа му кажува дека сум најдобриот од сите негови другари. Шијан беше сè уште жив и јас реков дека нема начин како да бидеме заедно кога Добрила сака да не обедини. Во тоа време, Шијан веќе ја изневери со таа сосетка – се присети тој.

Небојша Тубиќ Жабац тогаш посочи колку му значи Гоца Божиновска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Се чувствувам како да сум со неа цел живот. Кога ме застрелаа, прва таа дојде да ме посети, таа беше на должност цел ден. Таа сакаше да спие до мене. Таа беше тука секој ден, што и да требаше. – рече тој.

На прашањето во која жена е најмногу бил заљубен, Жабац одговорил дека тоа е Гоца.

Останати вести од Радио Милева