Радио Милева
чека женско

Поранешната „Ѕвезда на Гранд“ заведе милионер, па остана бремена, но според неа сосема непланирано (фото)

Поранешната „Ѕвезда на Гранд“ заведе милионер, па остана бремена, но според неа сосема непланирано (фото)

Поранешната учесничка на „Ѕвезда Гранда“ Надица Адемов неодамна ја изненади јавноста кога објави дека е во друга состојба.

Имено, фолкерката не крие дека ужива во љубовта со својот избраник Дамир, а сега откри како се чувствува токму пред породувањето.

– Добро се чувствувам, фала богу, добро се справувам со сето тоа, добро се држиме, само да продолжи така – започна Надица и додаде:

– Подготвена сум за улогата на мајка, свесно навлегов во сето тоа. Имам три внуки дома, ги чував и имам искуство со девојки – рекла таа, а потоа открила дека бременоста сите ги изненадила и ги одложила сите планови во животот, вклучително и свадбата со партнерот Дамир.

– Засега ништо не планираме, ова е пред се и некако сите се свртевме кон бебето – додаде Надица која нетрпеливо го чека девојчето, а нејзиниот сопруг дефинитивно најмногу се радува на тоа што е женско.

– Се уште не ми е сопруг, но најсреќен е што е девојче, знаеш дека девојките се татини милички, тоа го знам и знам дека ќе биде вистинска душичка – истакнува таа.

Надица Адемов реши наскоро целосно да се повлече од јавноста и да се посвети на бременоста, а потоа и на бебето.


– Мислам дека ова ќе биде последна емисија и повеќе нема да снимам. Имам уште две претстави и тоа ќе биде се што можам да направам за оваа година. Потоа одам на одмор.

Пејачката откри дека името на нејзината наследничка нема да биде секојдневие и дека нејзиниот партнер и таа се уште не се одлучиле за име, туку составиле список.

– Сега имаме три-четири имиња во оптек, па ќе видиме. Најчесто тоа ќе биде конкретно име, нема да биде како што се викаат сите денес. Ќе слушнете наскоро – заклучи Надица за „Гранд онлајн“.

фото:Инстаграм принтскрин/ Е-Stock/nemanja.ilincic

Останати вести од Радио Милева